PEWNE TRZY PUNKTY

W minioną sobotę o godzinie 15.00, na boisku przy ulicy Budowlanej w Mińsku Maz., miał miejsce kolejny mecz z udziałem Partnera Grzebowilk. Pomimo nieprzyjemnej aury spotkanie przeciwko drużynie SBW odbyło się bezproblemowo. Obie ekipy przybyły w optymalnych składach więc zapowiadała się ciekawa walka do ostatniej minuty.

Osobiście SBW cały czas kojarzy mi się z tą drużyną, która w rundzie jesiennej pierwszego sezonu Mińskiej Ligi Mistrzów była nie do zatrzymania. Dlatego też, mimo trochę słabszej gry przeciwników ostatnimi czasy, przystąpiliśmy do rywalizacji w pełni skoncentrowani i zmotywowani. Każdy kto regularnie ogląda mecze Partnera zauważył, że początek wszystkich meczy jest podobny. Spokojne rozczytywanie przeciwnika i stopniowo kreowana gra były widoczne i tym razem. Niestety  niefrasobliwe zagrania na początku meczu także są już „tradycją” i tylko dzięki pięknej interwencji Konrada Jastrzębskiego nie straciliśmy bramki już na starcie. Każda następna minuta wprowadzała coraz więcej spokoju. Niecodzienny duet Darka Pszonki (obrona) i Alana Mląckiego (atak) przeprowadzał akcje z częstotliwością 1-2 minut. Jednak brak wspólnego zgrania powodował, że żaden ich atak nie zakończył się bramką. Trochę to irytowało innych zawodników, i po 15 minutach Kami Klimek nie wytrzymał i po indywidualnej akcji strzelił pierwszą bramkę. Był to punkt zwrotny i worek z bramkami się rozwiązał. W tej połowie po jednym trafieniu zanotowali również Adrian Gozdołek i Alan Mlącki.

Po przerwie, gra była konsekwentną kontynuacją taktyki z pierwszej części meczu. Patryk Waszelewski, mimo, że nie strzelił żadnego gola, dzięki dobremu rozgrywaniu piłek do kolegów był jednym z kluczowych zawodników tego dnia. Kolejnym graczem, który zasłużył na wyróżnienie jest, wspomniany już wcześniej, Kamil Klimek. Jego wspaniała bramka z rzutu wolnego kompletnie podcięła skrzydła przeciwnikom. SBW zdołało strzelić kontaktowego gola po zamieszaniu spowodowanym zmianami zawodników, jednak całościowa ocena spotkania zdecydowanie należy do graczy z Grzebowilka. Końcowy rezultat – 9:1