Grudzień 2015 DRÓŻKA ( nr 26 )

Drodzy Czytelnicy,

Witamy w kolejnym wydaniu Dróżki. Cieszymy się, że ponownie będziemy gościć w Państwa domach. Przed nami kolejne Święta Bożego Narodzenia. Wprawdzie specjaliści od reklamy chcą zakodować w nas skojarzenie: „Boże Narodzenie” to „czas zakupów”. Pomimo tego, że są również tacy, którzy chętnie świętują, ale robią wszystko, by przemilczeć przyczynę owego
świętowania. Choć dziś robi się wiele, by zniszczyć religijny wymiar tych świąt, nie powinniśmy temu ulegać. Niech dla nas podstawową treścią jest radość z narodzenia Syna Bożego, który dla naszego zbawienia stał się człowiekiem. Boże Narodzenie niech będzie czasem spotkania z Chrystusem, które dokonuje się we wspólnocie z drugim człowiekiem, zwłaszcza w rodzinie.

Ten niesłychany nastrój, kolacja wigilijna, wspólny śpiew kolęd, łamanie się opłatkiem, Pasterka. Radość z tego, iż możemy być razem, poczuć ciepło domowego ogniska, wypowiedzieć życzenia płynące z głębi serca. Czyż to nie piękne? Starajmy się przeżywać ten czas w duchu wiary, polskiej tradycji, nie zapominajmy o ludziach potrzebujących naszego wsparcia, a klimat wzajemnej życzliwości i dobra wnośmy dalej w nasze codzienne życie.

W tych dniach będziemy pochylać się nad betlejemskim żłóbkiem, przenosząc się niejako do tej „cichej nocy”, gdzie w ubogiej stajence narodził się Jezus Chrystus. Kolejny raz postawmy sobie pytanie i zechciejmy na nie odpowiedzieć, czy Nowonarodzone Dziecię znajdzie miejsce w moim życiu ?

W obecnym świątecznym numerze naszego pisma poświęcamy dużo miejsca Uroczystości konsekracji ołtarza Pańskiego, rekonsekracji kościoła i rekonstruowanej nadstawy ołtarza w Siennicy. To także numer „jubileuszy”, znajdziecie państwo artykuły; o uroczystości 100-lecia Publicznej Szkoły Podstawowej w Starogrodzie, a także o czwartych „urodzinach Dróżki”.

Specjalnie na to świąteczne wydanie Dróżki przygotowaliśmy dla Was śpiewnik „Kolędujmy razem! Kolędy i pastorałki”, który przekazujemy Wam w postaci dodatku do pisma.

Jak zawsze nie zabraknie stałych działów naszego pisma, w których chcemy poruszać istotne dla nas tematy życia duchowego i społecznego.

Życzymy przyjemnej lektury
Redakcja


Pobierz

Typ: Miesięcznik Społeczno-Parafialny