Czerwiec 2015 DRÓŻKA ( nr 23 )

Drodzy Czytelnicy,

Nadchodzą wakacje, czas odpoczynku. Z wakacjami kojarzy nam się przede wszystkim czas wolny od nauki, urlopy w pracy, letnie obozy, kolonie, wczasy, jednym słowem odpoczynek. Nie możemy oczywiście odpoczywać od Pana Boga, a wręcz przeciwnie – będziemy mieć więcej możliwości na obcowanie z Nim, czy to zwiedzając świątynie i sanktuaria, czy też kontemplując na łonie natury. To od nas zależy, jak przeżyjemy ten czas, zbliżając się do Boga, czy też damy się wciągnąć w wir doczesnych przyjemności, zapominając o Bogu.

Można zaplanować wakacje i spędzić je w sposób prawdziwie chrześcijański. Tak, aby ten czas był wypełniony Bożym pokojem i radością, aby rodzina i bliscy byli w centrum naszej uwagi. Dlatego, obecność Boża niech Wam zawsze towarzyszy w modlitwie i odpoczynku. Nie zapominajcie o niedzielnej Mszy Świętej gdziekolwiek będziecie.

W przedwakacyjnym numerze tradycyjnie znajdziecie aktualne informacje z życia parafii, z życia naszych szkół, a także ciekawostki związane z naszą okolicą. Podajemy propozycję jak można ciekawie i z Bogiem spędzić wakacje. Od tego numeru uruchamiamy dział poświęcony Światowym Dniom Młodzieży
w 2016 roku. To ważne wydarzenie duchowe poprzedzać będą Dni w Diecezji. Czas od 20 do 25 lipca 2016 młodzi spędzą w diecezjach całej Polski, w tym również na terenie naszej parafii. A już 20 sierpnia tego roku w zapraszamy na adorację symboli Światowych Dni Młodzieży.

Wszystkim życzymy , dobrych wakacji przeżytych z Panem Bogiem.

Przyjemnej lektury
Redakcja


Pobierz

Typ: Miesięcznik Społeczno-Parafialny