Wrzesień 2015 DRÓŻKA ( nr 24 )

Drodzy Czytelnicy,

Minęły wakacje, w tym roku niezwykle słoneczne i upalne. Nadszedł czas, w którym ponownie musimy przystąpić do intensywnej pracy, do swoich obowiązków. Powrócimy jeszcze na chwilę do tego, jak spędzaliśmy te letnie miesiące, czym one zaowocowały i jakie były. Doniesienia z wielu, naprawdę różnych, wydarzeń tego lata opisujemy w tym wydaniu Dróżki.

Najważniejszym wydarzeniem minionych wakacji była adoracja symboli Światowych Dni Młodzieży. Dnia 20 sierpnia Krzyż i Ikona Światowych Dni Młodzieży podarowane młodym z całego świata przez św. Jana Pawła II, gościły w naszej parafii. Dołączyliśmy w ten sposób do listy wybranych miejsc gdzie te piękne symbole były omodlone. Modliła się nie tylko młodzież naszej parafii. Tego dnia nasz kościół wypełniły również „delegacje” sąsiadów: z Rudzienka, Siennicy i Kołbieli. Więcej informacji zamieszczonych na ten temat jest w artykule Honoraty Bogusz „Adoracja symboli ŚDM w Grzebowilku”.
W tym powakacyjnym numerze znajdziecie także bieżące informacje z życia parafii, z życia naszych szkół, również informacje związane
z naszą okolicą. Już teraz zapraszamy na kolejne wielkie wydarzenie w życiu naszej wspólnoty, doroczny odpust św. Teresy – Terezjada.

Życzymy przyjemnej lektury
Redakcja


Pobierz

Typ: Miesięcznik Społeczno-Parafialny