Czerwiec 2016 DRÓŻKA ( nr 28 )

Drodzy Czytelnicy,

Nadchodzą wakacje, czas odpoczynku. Każdy z nas potrzebuje raz na jakiś czas oderwać się od wszystkiego, co wypełnia naszą codzienność. Potrzebuje chwil, w których może spojrzeć z dystansem na swoje życie. Jakikolwiek sposób spędzania wolnego czasu uczy nas w pewien sposób pokory. Konieczność wyruszenia z domu, porzucenia codziennych wygód i zabrania ze sobą tylko tego, co najpotrzebniejsze, oraz korzystanie z gościnności innych przypominają nam, że nasze życie na ziemi jest wędrówką i że jej cel jest jeszcze przed nami.

W przedwakacyjnym numerze tradycyjnie znajdziecie aktualne informacje z życia parafii, z życia naszych szkół, a także ciekawostki związane z naszą okolicą. Przypomnimy, że najważniejszym, naszym zdaniem, wydarzeniem tegorocznych wakacji będą Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu. W naszej parafii od 20 do 25 lipca gościć będziemy młodzież z Ukrainy.

Życzymy Wam, drodzy Czytelnicy, wielu niezapomnianych wakacyjnych wrażeń i mamy nadzieję, że lektura wakacyjnej Dróżki będzie dla Was radością. Postarajmy się w tym wakacyjnym czasie realizować słowa św. Urszuli Ledóchowskiej: „Uśmiech rozprasza chmury nagromadzone w duszy. Uśmiech na twarzy pogodnej mówi o szczęściu wewnętrznym duszy złączonej z Bogiem, mówi o pokoju czystego sumienia, o beztroskim oddaniu się w ręce Ojca Niebieskiego, który karmi ptaki niebieskie, przyodziewa lilie polne i nigdy nie zapomina o tych, co Jemu bez granic ufają” i radujmy się sercem przepełnionym prawdą.

Redakcja


Pobierz

Typ: Miesięcznik Społeczno-Parafialny