Listopad 2015 DRÓŻKA ( nr 25 )

Drodzy Czytelnicy,

Oddajemy do Waszych rąk kolejny numer Dróżki. Dopiero co gromadziliśmy się przy grobach naszych bliskich, a tu już niebawem zapuka do naszych drzwi kolejny adwent naszego życia. Adwent to czas, który przypomina nasze oczekiwanie na Boże narodziny w Betlejem, a także na Jego powtórne przyjście w chwale. Między jednym a drugim przyjściem oczekujemy wciąż na przyjęcie Pana Jezusa pod postaciami eucharystycznymi. Dlatego nie zapominajmy, że z całe nasze życie to czas Adwentu.

Duchowym przygotowaniem do Świąt, niech będą dla nas codzienne Roraty prawdziwy przedsmak Bożego Narodzenia. To Msza Święta ku czci Najświętszej Marii Panny. Odprawiana zwykle wcześnie rano, przed świtem. Dziś najczęściej kojarzone są z Mszą Św. dla dzieci, a przecież w przeszłości codziennie na Wawelu brał w nich udział król, senatorowie i inne stany Rzeczypospolitej. Lud z zapalonymi latarniami oświetlał sobie drogę do kościoła. Do dziś z tego zwyczaju pozostały tylko lampiony dziecięce. Nadal jednak to doskonała okazja do wykrzesania w nas entuzjazmu religijnego. Warto się wybrać na Roraty, nawet jeśli są odprawiane wczesnym rankiem. Bo wtedy szczególnej wymowy nabierają słowa: «Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką.»(Iz 9,1)

A w listopadowym wydaniu Dróżki oprócz naszych stałych pozycji, proponujemy Wam artykuł Pauliny Grzegrzółki „Terezjada 2015. Biesiada u Sąsiada”, w którym znajdziecie relację z uroczystości  odpustowych współpatronki naszej parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Mamy nadzieję , że każdy Czytelnik znajdzie dla siebie coś interesującego.

Życzymy przyjemnej lektury
Redakcja


Pobierz

Typ: Miesięcznik Społeczno-Parafialny