V Niedziela Wielkiego Postu 

17 marca 2024 r.

 

  1. Dziś piąta Niedziela Wielkiego Postu. Po Mszy świętej o godz. 11.30 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  2. W minioną niedzielę zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne. Ks. Rekolekcjonista przekazał serdeczne podziękowania za waszą ofiarność. Dziękuje paniom za przygotowanie i podanie posiłków dla kapłanów, rodzicom uczniów i przedstawicielom parafii za zakup kwiatków i życzenia. Wszyscy okazaliście wielkie serce włączając się w Rekolekcje. Bóg zapłać!
  3. We wtorek 19 marca obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msza św. o godz. 18.00. Intencje zbiorowe na tę Mszę świętą można składać w zakrystii lub do koszyczka na stole przy gazetach.
  4. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej w piątek w Drodze Krzyżowej o godz. 17.15 lub o godz. 18.45 a w niedzielę w Gorzkich Żalach o godz. 11.00. W tym tygodniu Drogę Krzyżową w piątek o godz. 18.45 poprowadzą panie z Żywego Różańca.
  5. Zapraszamy serdecznie na dwie próby generalne do tegorocznego Misterium w sobotę 23 marca o godz. 15.00. Bardzo prosimy wszystkich aktorów o przybycie, będą to próby z nagłośnieniem. Jeśli ktoś jeszcze nie ma stroju, prosimy o jak najszybszy kontakt. Zachęcamy, aby każdy włączył się w to nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprzez: przebranie się, dołączenie do okrzyków tłumu najpierw wiwatującego, tu szczególnie zapraszamy dzieci, a potem skandującego „na krzyż z Nim” w czasie procesu u Piłata, o włączenie się przez wspólny śpiew oraz pobożną obecność.
  6. W sobotę przed niedzielą Palmową młodzież oazowa w Grzebowilku zbierać będzie ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i święta Wielkanocne. W pozostałych wioskach proszę o zorganizowanie zbiórki wzorem poprzednich lat.
  7. W sobotę wieczorem i Niedzielę Palmową 23 i 24 marca w kruchcie kościoła rozprowadzane będą palmy na Niedzielę Palmową. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby dzieci ze szkoły w Grzebowilku. Ofiara dobrowolna.
  8. Dziękujemy rodzinie pp. Dejneka z ul. Zachodniej za troskę o naszą świątynię. Jestem bardzo wdzięczny Bogu i Wam za każdy wysiłek na rzecz naszego Kościoła.
  9. Czytajmy prasę katolicką. Niech ten głos dociera do naszych domów.
  10. W minionym tygodniu odeszła z naszej parafii do wieczności śp. Zofia Bartnicka z ul. Kościelnej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie ….

 

INTENCJE MSZALNE

V Tydzień Wielkiego Postu

od 17 III do 24 III 2024 r.

 

V Niedziela Wielkiego Postu

17 III

07.30

09.30 (Teresin)

11.00

11.30

Zamówiła pani Anna Malinowska

Zamówiła pani Stanisława Pytlarczyk

Gorzkie Żale 

+ Zbigniewa Serżysko i wszystkich żeglarzy

Poniedziałek

18 III

18.00

+ Helenę Łaszyk w 6 m. po śm.

Wtorek

19 III

Św. Józefa,

Oblubieńca N M P

– uroczystość

18.00

Zbiorowa do św. Józefa

Środa

20 III

18.00

Zbiorowa do MBNP

Czwartek

21 III

06.30

07.00

Jutrznia

Zamówił pan Piotr Zawadka

Piątek

22 III

17.15

18.00 

18.45

Droga Krzyżowa

Zamówiła pani Stanisława Wiącek

Droga Krzyżowa

 

Sobota

23 III

07.30

 

18.00

Zamówiła pani Monika Zgódka

Za parafian

Zamówił pan Konrad Sibilski

 Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 

24 III

07.30

09.30 (Teresin)

11.00

11.30

15.00

Zamówiła Zofia Jastrzębska

Zamówiła pani Wanda Rokicka

Gorzkie Żale 

Zamówiła pani Angelika Dziugieł

Misterium Męki Pańskiej

 

Komentarze (0)

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentrzy.

Wypowiedz się na temat wpisu