IV Niedziela Wielkiego Postu 

10 marca 2024 r.

 1. Dziś czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana Niedzielą Laetare, czyli radości (od pierwszych słów łacińskiej antyfony na wejście). Kościół cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci.
 2. Dziś kończymy parafialne rekolekcje wielkopostne. Bóg zapłać ks. Arturowi Nagrabie za podjęty trud wygłoszenia ich i życzymy obfitych darów Bożych w jego posłudze kapłańskiej. Dziękujemy również nauczycielom i dyrekcji naszej szkoły za opiekę i umożliwienie udziału dzieciom i młodzieży w rekolekcjach.
 3. Bóg zapłać wszystkim biorącym udział w naszym odpuście parafialnym w miniony poniedziałek, panu Wojciechowi za oprawę muzyczną i paniom za przygotowanie i podanie obiadu zaproszonym księżom.
 4.  Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej w piątek w Drodze Krzyżowej o godz. 17.15 lub o godz. 18.45 a w niedzielę w Gorzkich Żalach o godz. 11.00. W tym tygodniu Drogę Krzyżową w piątek o godz. 18.45 poprowadzi Chór parafialny a w przyszłym tygodniu panie z Kół Różańcowych. W piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej spotkanie Wojska św. Kazimierza.
 5. Dziś o godz. 15.00 odbędzie się próba czytana do Misterium. Spotykamy się w salce. Za tydzień 16 marca w sobotę zapraszamy wszystkich chętnych do akcji sprzątania naszego otoczenia i trasy Misterium. Gromadzimy się o godz. 10.00 natomiast po południu o godz. 16.00 odbędą się 2 próby w terenie. Serdecznie zapraszamy.
 6. W środę 13 marca br. przypada 11 rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę świętego Piotra. Tego dnia o godz. 18.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w Jego intencji z udziałem Nuncjusza Apostolskiego i Episkopatu Polski. Bp. Romuald Kamiński zaprasza nas do uczestnictwa i wspólnej modlitwy.
 7. W przyszłą niedzielę 17 marca po Mszy świętej o godz. 11.30 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 8. W sobotę wieczorem i niedzielę 23 i 24 marca przed kościołem rozprowadzane będą palmy na Niedzielę Palmową. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby dzieci ze szkoły w Grzebowilku.
 9. Dziękuje panu Konradowi Sibilskiemu za podcięcie gałęzi drzewa, które zagrażały przy garażu i usunięcie zalegających igieł z dachu i rynien.
 10. Dziękujemy rodzinie pp. Deklerck z ul. Zachodniej za troskę o naszą świątynię. Jestem bardzo wdzięczny Bogu i Wam za każdy wysiłek na rzecz naszego Kościoła.
 11. Czytajmy prasę katolicką. Niech ten głos dociera do naszych domów.
 12. W minionym tygodniu odeszła z naszej parafii do wieczności śp. Zofia Łojek z ul. Dąbrówki: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie ….

 

 

INTENCJE MSZALNE

IV Tydzień Wielkiego Postu

od 10 III do 17 III 2024 r.

 

IV Niedziela Wielkiego Postu

10 III

07.30

09.30 (Teresin)

11.00

11.30

18.00

Zamówiła pani Janina Czajka

Zamówiła pani Alina Marciniuk

Gorzkie Żale 

Zamówiła pani Agnieszka Rybacka

Zamówiła pani Olga Walasek

Poniedziałek

11 III

18.00

Zamówiła pani Agata Makuła

Wtorek

12 III

07.00

W intencji Bogu wiadomej

Środa

13 III

18.00

Zbiorowa do MBNP

Czwartek

14 III

06.30

07.00

Jutrznia

vacat

Piątek

15 III

17.15

18.00 

18.45

Droga Krzyżowa

Zamówiła pani Teresa Zając

Droga Krzyżowa

Sobota

16 III

07.30

18.00

Zamówił pan Mariusz Zgódka

Intencja urodzinowa pani Stanisławy Woźniak

V Niedziela Wielkiego Postu 

17 III

07.30

09.30 (Teresin)

11.00

11.30

Zamówiła pani Anna Malinowska

Zamówiła pani Stanisława Pytlarczyk

Gorzkie Żale 

+ Zbigniewa Serżysko i wszystkich żeglarzy

 

Komentarze (0)

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentrzy.

Wypowiedz się na temat wpisu