VII tydzień Okresu Zwykłego

(od 19 II 2023 do 26 II 2023)

Intencje Mszalne

 

VII Niedziela Zwykła

19 II

 

7.30

9.30(Teresin)

11.00

11.30

– zamówiła pani Ewa Kurdej

-zamówił pan Grzegorz Ząberg

Adoracja

Zamówiła pani Dorota Klimek

Poniedziałek

20 II

18.00

 

+ za Elżbietę Matak od Honoraty i Dariusza

 

Wtorek

21 II

 

7.00

 

+ za Feliksa Wiącek w 1 m. po śmierci
Środa Popielcowa

22 II

7.00

18.00

Intencja wolna

Zbiorowa do MBNP

Czwartek

23 II

07.00

 

Zamówił pan Tomasz Podbielski

 

Piątek

24 II

17.30

18.00

19.00

Zamówiła pani Halina Abramczyk

Zamówiła pani Halina Celińska

DROGA KRZYŻOWA

Sobota

25 II

07.30

18.00

+ za Damiana Dudka w pół roku po śm.

Za parafian

I Niedziela Wielkiego Postu

26 II

 

7.30

9.30(Teresin)

11.00

11.30

– zamówiła pani Teresa Zając

-zamówiła pani Leokadia Dźwigała

GORZKIE ŻALE

Zamówiła pani Helena Celińska

VII Tydzień Okresu Zwykłego

Ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. W procesie budowania naszej wspólnoty z Panem Bogiem powinniśmy pamiętać, że każda niedziela jest dniem Pańskim. Powinniśmy z radością uczestniczyć we Mszy Świętej w jedności z naszym Panem.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  3. Kończy się już tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz. 7.00 i o 18.00. Nie będzie Mszy w Teresinie, bo zastępuję proboszcza w Zamieniu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  4. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  6. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach pasyjnych: w Drodze krzyżowej, którą w naszym kościele będziemy celebrowali w piątki o godz. 19.00, oraz w Gorzkich żalach odprawianych w każdą niedzielę o godz. 11.00. Za udział w tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzi I Krąg Kościoła Domowego, później II Krąg, następnie młodzież z „Oazy”. Dalej Wojsko Św. Kazimierza, Ministranci i na koniec Chór Parafialny.
  7. Proszę Was o zabieranie prasy katolickiej do naszych domów. Poznajmy również głos Katolickiej Nauki Społecznej, na temat codziennych wydarzeń w naszym życiu.
  8. Bardzo dziękuje za troskę o nasz kościół rodzinie p. Jolanty Przyborowskiej z Mińskiej. Cieszę się bardzo i dziękuję Bogu za każdego kto w jakiejkolwiek formie troszczy się o naszą świątynie.
  9. W piątek zapraszam na spotkanie Wojsko Św. Kazimierza, tradycyjnie o 20.00 w Kościele.

Komentarze (0)

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentrzy.

Wypowiedz się na temat wpisu