9 Niedziela Zwykła

2 czerwca 2024 r.

 

  1. Dziś w Dziewiątą Niedzielę Zwykłą Kościół w Polsce przeżywa Święto Dziękczynienia pod hasłem: Dziękujemy za służbę człowiekowi. Z tej racji po Mszach świętych przed kościołem zbierane są datki na dzieło świątyni pw. Bożej Opatrzności w Warszawie-Wilanowie. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. Trwa tradycyjna Oktawa Uroczystości Bożego Ciała po Mszach świętych i nabożeństwie czerwcowym procesja wokół kościoła. Zapraszamy służbę liturgiczną: ministrantów, lektorów, bielanki do procesji
  3. W poniedziałek o godz. 17.15 zapraszamy na różaniec wypominkowy a w czwartek na wieczornej Mszy świętej modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i umocnienie istniejących. To również dzień kończący Oktawę Bożego Ciała, w którym pobłogosławimy wianki.
  4. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza święta wieczorem po niej nabożeństwo czerwcowe z aktem wynagrodzenia O Jezu najsłodszy, któremu za miłość…. Za publiczne odmówienie akt udziela się odpustu zupełnego. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne. Z powodu pierwszego piątku miesiąca o godz. 10.00 odwiedzimy chorych naszej parafii a o godz. 17.00 adoracja pierwszo piątkowa i możliwość spowiedzi.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. Nabożeństwa odprawiane są w dni powszednie po Mszy świętej a w niedzielę o godz. 11.00.
  6. W sobotę 8 czerwca nasza parafia wyrusza na pielgrzymkę do Markowej. Z racji niewielkiego zainteresowania. Pojedziemy autokarem razem z parafią Latowicz i Wielgolas. Zbiórka zapisanych osób w sobotę 8 czerwca o godz. 4.50 przed kościołem w Grzebowilku. W programie pielgrzymki: zwiedzanie muzeum o godz. 10.30 następnie konferencja i Msza Święta z przekazaniem relikwii bł. Rodziny Ulmów o godz. 12.30. Koszt 120 zł. Wpłaty za pielgrzymkę do ks. Proboszcza do piątku.
  7. Parafia bł. Honorata w Chrośli zaprasza na Koncert organowy 9 czerwca w niedzielę po Mszy św. o g. 11.00, czyli około g. 12.00 w wykonaniu Organmistrza i organisty Bazyliki Mniejszej w Węgrowie Jakuba Plasa. Podczas Mszy św. będzie poświęcenie nowych organów w kościele.
  8. Dziękujemy Rodzinie państwa Suchenków i Sobierajskich za troskę o naszą świątynię. Jestem bardzo wdzięczny Bogu i Wam za każdy wysiłek na rzecz naszego kościoła.
  9. Podziękowania kieruje do wszystkich zaangażowanych w przygotowanie i uczestniczenie w procesji Bożego Ciała. Grupom (chórowi i oazie, rodzicom dzieci komunijnych) i parafianom z Teresina i Oleksina za przygotowanie ołtarzy. Służbie liturgicznej: Ministrantom, lektorom, bielankom, chórowi parafialnemu. Panu Wojciechowi, Organiście za prowadzenie śpiewu. Dzieciom komunijnym i rocznicowym za uświetnienie procesji. Służbie porządkowej: Policji, Straży Ochotniczej. Mieszkańcom ulic trasy procesji za przystrojenie domostw. Wszystkim za obecności i demonstracje wiary w obecność Jezusa w Eucharystii.
  10. Czytajmy prasę katolicką. Niech ten głos dociera do naszych domów.

 

 

INTENCJE MSZALNE

9 TYDZIEŃ ZWYKŁY

od 2 VI do 9 VI 2024 r.

 

 

   9 Niedziela Zwykła

 

2 VI

07.30

09.30 (Teresin)

11.00

11.30

 

Zamówiła pani Anna Malinowska

Zamówił pan Dariusz Zawada

Nabożeństwo czerwcowe

Zamówiła pani Barbara Michalska

Chrzest święty Wojciecha Grzegrzółki

Poniedziałek

Św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy – wspomnienie

3 VI

17.15

18.00

Różaniec wypominkowy

Zamówiła pani Teresa Duszczyk

Wtorek

 

4 VI

07.00

Zamówiła pani Teresa Zgódka

Środa

Św. Bonifacego, biskupa i męczennika- wspomnienie

5 VI

18.00

Zbiorowa do MBNP

Czwartek

 

6 VI

18.00

Za kapłanów

Piątek

Najświętszego Serca Pana Jezusa- uroczystość

7 VI

17.00

18.00

Adoracja pierwszo piątkowa

Zamówiła pani Wiesława Lipińska

Sobota

Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – wspomnienie

8 VI

07.30

18.00

+ Zofię Łojek w 3 miesiąc po śm.

Za parafian

 10 Niedziela Zwykła

9 VI

07.30

09.30 (Teresin)

11.00

11.30

Zamówiła pani Magdalena Rybińska

Zamówiła pani Leokadia Rybińska

Nabożeństwo czerwcowe

Zamówiła pani Dorota Grzegrzółka

 

Komentarze (0)

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentrzy.

Wypowiedz się na temat wpisu