Niedziela Najświętszej Trójcy

26 maja 2024 r.

 

 

  1. Dziś Niedziela Najświętszej Trójcy kończąca okres komunii wielkanocnej. Na Mszy świętej o godz. 11.30 uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej dzieci z naszej parafii. Dzieci wraz z rodzicami przeżywać będą Triduum Rocznicowe na Mszach świętych i nabożeństwach w poniedziałek, wtorek i środę. Również dziś po Mszy świętej o godz. 11.30 młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania ma swoje spotkanie w kościele. W Dniu  Matki nie zapominajmy o naszych Mamach i polecajmy ich Bogu.
  2. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa potocznie nazywana Bożym Ciałem. Procesja do czterech ołtarzy rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 11.30 w Grzebowilku a zakończy w Teresinie. Ołtarze w Grzebowilku przygotują; jeden rodzice dzieci komunijnych a drugi Chór parafialny z Oazą, pozostałe ołtarze przygotują parafianie z Teresina i Oleksina. Prosimy parafian o włączenie się w przygotowanie ołtarzy i przystrojenie trasy procesji. Jest to nasze wspólne dzieło i wyraz naszej wiary w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Bóg zapłać.Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe zapraszamy w strojach komunijnych na procesję Bożego Ciała, gdzie w grupie zorganizowanej będziecie uczestniczyć. Proszę służbę liturgiczną ministrantów, lektorów, bielanki, chór parafialny o przygotowanie procesji.
  1. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w przygotowanie dywanu kwietnego dla Pana Jezusa na Boże Ciało. Usypywanie dywanu w naszym kościele będzie miało miejsce w środę po wieczornej Mszy świętej. Jakby ktoś chciał pomóc wcześniej, miał tuje albo kwiaty do ofiarowania bądź miał pytania to zapraszamy do kontaktu z panią Olgą Walasek tel. 504835424.
  2. Biskup naszej diecezji udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele 31 maja 2024 r. Osoby, które dobrowolnie pragną skorzystać z dyspensy, zobowiązane są zrealizować czyn pokutny duchowy lub materialny ofiarowany w intencji chorych, ubogich, cierpiących lub uchodźców.
  3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 7.30 z możliwością spowiedzi a następnie Msza święta o godz. 8.00.
  4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Dziękczynienia. Z tej racji po Mszach świętych będą zbierane do puszek datki na dzieło Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe które zakończą się w piątek a następnie rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe. Nabożeństwa odprawiane są w dni powszednie po Mszy świętej a w niedzielę o godz. 11.00. Po Bożym Ciele zapraszamy na Msze święte tradycyjnej Oktawy Bożego Ciała połączoną z nabożeństwem i procesją eucharystyczną.
  6. W sobotę 8 czerwca nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Markowej. Miejscowości, w której żyli i oddali życie za swoich żydowskich sąsiadów nowi błogosławieni Kościoła – Rodzina Ulmów. W programie pielgrzymki zwiedzanie muzeum Polaków ratujących Żydów w czasie okupacji niemieckiej, konferencja, Msza święta wraz z przekazaniem relikwii bł. Rodziny Ulmów dla naszej parafii. Zapisy do końca tego tygodnia w zakrystii. Koszt 120 zł.
  7. Dziękujemy Rodzicom dzieci rocznicowych za troskę o naszą świątynię. Jestem bardzo wdzięczny Bogu i Wam za każdy wysiłek na rzecz naszego kościoła.
  8. Czytajmy prasę katolicką. Niech ten głos dociera do naszych domów.

 

 

INTENCJE MSZALNE

8 TYDZIEŃ ZWYKŁY

od 26 V do 2 VI 2024 r.

 

 

8 Niedziela Zwykła Najświętszej Trójcy – uroczystość

26 V

07.30

09.30 (Teresin)

11.00

11.30

Zamówił pan Marcin Przyborowski

Zamówiła pani Marianna Bąk

Nabożeństwo majowe

Rocznica I Komunia Święta

Poniedziałek

27 V

18.00

Zamówiła pani Dorota Salamon

Wtorek

 

28 V

18.00

vacat

Środa

Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy- wspomnienie

29 V

18.00

Zbiorowa do MBNP

Czwartek

Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa- uroczystość

30 V

09.30 (Teresin)

11.00

11.30

Zamówił pan Stanisław Cacko

Nabożeństwo majowe

Zamówiła pani Alicja Szydłowska

Piątek

Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – święto

31 V

18.00

Zamówiła pani Ewa Makuch

Sobota

Św. Justyna, męczennika – wspomnienie

1 VI

07.30

08.00

18.00

Adoracja pierwszo sobotnia

+ Stanisławę Wilk w pół roku po śm.

Za parafian. Zamówiła pani Grażyna Wiącek

 9 Niedziela Zwykła

 

2 VI

07.30

09.30 (Teresin)

11.00

11.30

 

Zamówiła pani Anna Malinowska

Zamówił pan Dariusz Zawada

Nabożeństwo czerwcowe

Zamówiła pani Barbara Michalska

Chrzest święty Wojciecha Grzegrzółki

 

Komentarze (0)

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentrzy.

Wypowiedz się na temat wpisu