Niedziela Zesłania Ducha Świętego

19 maja 2024 r.

 

  1. Dziś Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończąca okres Wielkanocy. Wspominamy  zesłanie daru Ducha Świętego na apostołów, początki Kościoła oraz jego posłanie do wszystkich ludów, narodów i języków. Na Mszy świętej o godz. 11.30 uroczystość I Komunii Świętej czternaściorga dzieci z naszej parafii. Polecajmy Bogu dzieci pierwszo komunijne, aby były wierne przyjaźni z Jezusem w Eucharystii. Dzieci wraz z rodzicami przeżywać będą w tym tygodniu Biały Tydzień na wieczornych Mszach świętych i nabożeństwach majowych.
  2. Jutro w tradycyjny drugi dzień Zielonych Świątek przeżywamy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza święta o godz. 18.00.
  3. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana ustanowione przez pap. Benedykta XVI, aby modlić się o świętość życia duchowieństwa i o nowe powołania kapłańskie. Zapraszamy na wieczorną Mszę świętą.
  4. Nabożeństwa majowe odprawiane są w dni powszednie po Mszy świętej a w niedzielę o godz. 11.00.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy ona okres komunii wielkanocnej. Dzieci z rocznicy I Komunii świętej mają o godz. 11.30Mszę święta rocznicową. Do tej uroczystości przygotują się spowiedzią w sobotę po wieczornej Mszy świętej natomiast próbę będą miały w czwartek 23 maja po wieczornej Mszy świętej. Również w przyszłą niedzielę swoje spotkanie po Mszy świętej o godz. 11.30 ma młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy.
  6. Nasza parafia w sobotę 8 czerwca organizuje pielgrzymkę do Markowej. Miejscowości, w której żyli i oddali życie za swoich żydowskich sąsiadów nowi błogosławieni Kościoła – Rodzina Ulmów. W programie pielgrzymki zwiedzanie muzeum Polaków ratujących Żydów w czasie okupacji niemieckiej, konferencja, Msza święta wraz z przekazaniem relikwii bł. Rodziny Ulmów dla naszej parafii. Zapisy w zakrystii. Koszt 120 zł.
  7. W przyszłym tygodniu w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa potocznie nazywana Bożym Ciałem. Procesja do czterech ołtarzy rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 11.30 w Grzebowilku a zakończy w Teresinie. Prosimy parafian wzorem lat ubiegłych o przygotowanie ołtarzy i przystrojenie trasy procesji. Bóg zapłać.
  8. Dziękujemy Rodzicom dzieci komunijnych za troskę o naszą świątynię. Jestem bardzo wdzięczny Bogu i Wam za każdy wysiłek na rzecz naszego kościoła.
  9. Czytajmy prasę katolicką. Niech ten głos dociera do naszych domów.

 

 

INTENCJE MSZALNE

7 TYDZIEŃ ZWYKŁY

od 19 V do 26 V 2024 r.

 

 

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – uroczystość

19 V

07.30

09.30 (Teresin)

11.00

11.30

Zamówiła pani Zofia Jastrzębska

Zamówiła pani Alina Marciniuk

Nabożeństwo majowe

I Komunia Święta

Poniedziałek

20 V

Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – święto

18.00

+ Zofię Bartnicką

Wtorek

 

21 V

07.00

18.00

Zamówiła Teresa Zgódka (+ Zofię Bartnicką)

O Boże błog. i potrzebne łaski dla Zofii i Szymona z okazji imienin

Środa

22 V

18.00

Zbiorowa do MBNP

Czwartek

Jezusa Chrystusa, Najwyższego Kapłana – święto

23 V

18.00

Zamówiła pani Halina Wróblewska

Piątek

Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych – wspomnienie

24 V

18.00

Zamówiła pani Leokadia Wiącek

Sobota

 

25 V

07.30

18.00

Zamówiła pani Maria Banaszek

Za parafian

 8 Niedziela Zwykła Najświętszej Trójcy – uroczystość

26 V

07.30

09.30 (Teresin)

11.00

11.30

Zamówił pan Marcin Przyborowski

Zamówiła pani Marianna Bąk

Nabożeństwo majowe

Rocznica I Komunia Święta

Zamówiła pani Wanda Rokicka

 

Komentarze (0)

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentrzy.

Wypowiedz się na temat wpisu