Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

31 marca 2024 r.

 

 

  1. Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, uświadamia nam, że Miłość ostatecznie zwycięża śmierć! Pierwsze słowa, które wypowiedział Jezus Zmartwychwstały do apostołów brzmiały: Pokój Wam. Te słowa znaczą „Jestem z wami, nie musicie się obawiać”. Dziś, kiedy wokół nas tyle niepokoju, wojen, lęku, niepewności o jutro, te słowa są słowami nadziei, przesłaniem, które budzi zaufanie i rodzi w sercu pokój. Chciałbym, życzyć Wam takiej Wielkanocy, aby te słowa naszego Zmartwychwstałego Jezusa, stały się słowami miłości i trafiły do waszego serca. Słowa pozdrowienia i życzeń kieruje do wszystkich, którzy przesłali nam życzenia, naszej Szkole Podstawowej i władzom lokalnym.
  2. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze święte sprawowane będą według porządku niedzielnego. Ofiary zebrane tego dnia na tace przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II.
  3. Od Wielkiego Piątku trwa nowenna przed uroczystością Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy dziś i jutro o godz. 11.00 a w kolejne dni oktawy o godz. 15.00.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek od godz. 10.00 odwiedzać będziemy chorych z sakramentami, po południu o godz. 17.00 Adoracja i możliwość spowiedzi pierwszo piątkowej, a w sobotę o godz. 7.30 nabożeństwo pierwszo sobotnie i możliwość spowiedzi. W piątek z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Od piątku rozpoczynamy w naszej parafii stałą Adorację Najświętszego Sakramentu, która będzie w każdy piątek po wieczornej Mszy świętej do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim. Aby zapewnić bezpieczeństwo Najświętszego Sakramentu bardzo proszę wpisywać się w zeszyt adoracji, który zostanie wyłożony na stoliku z gazetami.
  6. Słowa wdzięczności kieruje do wszystkich którzy przyczynili się do przygotowania i wykonania Misterium Pańskiego. Wiele osób przybyłych na Misterium przekazuje przez mnie słowa uznania i wdzięczności za trud poniesiony, aby im przybliżyć Ofiarną Miłość Naszego Zbawiciela. Dziękuje również wszystkim przygotowującym Ciemnicę, Grób i nasz kościół do Świąt Paschalnych. Bóg zapłać strażakom, asyście ministranckiej, lektorom i bielankom, chórowi, panu Wojciechowi za uświetnienie naszej liturgii świątecznej. To wielkie świadectwo waszej wiary i miłości do Boga i Kościoła.
  7. Serdeczne podziękowania dla firmy Zeltech, wykonawcy sieci kanalizacyjnej, za wsparcie finansowe naszego wydarzenia, jakim było Misterium Męki Pańskiej. Dzięki niemu udało się zakupić mikrofony bezprzewodowe i uświetnić to wydarzenie. Dziękujemy również naszemu Burmistrzowi Stanisławowi Duszczykowi za okazaną pomoc przy pozyskaniu ww. sponsora. Bóg zapłać!
  8. Dziękujemy Rodzinom: Deklerck, Dziugieł, Grzesiak, Makuch, Podbielskich, Śmiech, Walasek, Zgódka za troskę o naszą świątynię. Jestem bardzo wdzięczny Bogu i Wam za każdy wysiłek na rzecz naszego Kościoła.
  9. Czytajmy prasę katolicką. Niech ten głos dociera do naszych domów.
  10. W minionym tygodniu odeszła z naszej parafii do wieczności śp. Anna Kostrzyńska z ul. Mazowieckiej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie … .

INTENCJE MSZALNE

OKTAWY WIELKANOCY

od 31 III do 7 IV 2024 r.

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

uroczystość

31 III

06.00

09.30 (Teresin)

11.00

11.30

Rezurekcja – za parafian

Zamówiła pani Mirosława Szostak

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Zamówiła pani Janina Przyborowska

Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy

1 IV

07.30

09.30 (Teresin)

11.00

11.30

Zamówiła pani Katarzyna Szydłowska

Zamówiła pani Stanisława Piętka

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Zamówiła pani Dorota Klimek

Wtorek w Oktawie Wielkanocy

2 IV

07.00

07.30

15.00

Za chorych

+ Stanisławę Wilk (greg.1)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Środa w Oktawie Wielkanocy

3 IV

15.00

17.30

18.00

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

+ Stanisławę Wilk (greg.2)

Zbiorowa do MBNP

Czwartek w Oktawie Wielkanocy

4 IV

07.00

07.30

15.00

+ Zofię Łojek w miesiąc po śm.

+ Stanisławę Wilk (greg.3)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Piątek w Oktawie Wielkanocy

5 IV

15.00

17.00

18.00

do 21.00

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Adoracja

+ Stanisławę Wilk (greg.4)

Adoracja

Sobota w Oktawie Wielkanocy

6 IV

07.00

07.30

08.00

15.00

18.00

 

+ Stanisławę Wilk (greg.5)

Adoracja

Zamówił pan Marcin Przyborowski

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Za parafian

Zamówiła pani Dorota Ratyńska

2 Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego

7 IV

07.30

09.30 (Teresin)

11.00

11.30

15.00

15.15

Zamówiła pani Marianna Makos

Zamówił pan Grzegorz Ząberg

Adoracja

Zamówiła pani Stanisława Woźniak

Koronka do Miłosierdzia Bożego

+ Stanisławę Wilk (greg.6)

 

Komentarze (0)

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentrzy.

Wypowiedz się na temat wpisu