Trzydziesty tydzień Zwykły

(od 29 X 2023 do 5 XI 2023)

 

Intencje Mszalne

XXX Niedziela Zwykła

29X

07.30

9.30

11.00

11.30

Zamówiła pani Krystyna Łyczkowska

Zamówiła pani Anna Niezgoda

Różaniec

Zamówiła pani Cecylia Przyborowska

Poniedziałek

30 X

18.00

Zamówił pan Albert Zgódka

Różaniec

Wtorek

31 X

07.00

+ za Marcina Wróblewskiego w pół roku po śmierci

Różaniec

Środa

Uroczystość Wszystkich Świętych

1 XI

07.30

09.30

11.30

Zgodnie z intencją Ingrid

Intencja wolna

Gregorianka 1

Procesja na cmentarz

Czwartek

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

2 XI

10.00

18.00

Gregorianka 2

Za kapłanów

Piątek

3 XI

17.00

18.00

Adoracja

Gregorianka 3

Sobota

Św. Karola Boromeusza, biskupa

4 XI

07.30

08.00

18.00

Adoracja

Gregorianka 4

Za parafian

XXXI Niedziela Zwykła

5 XI

07.30

9.30

11.00

11.30

Gregorianka 5

Zamówiła pani Magdalena Rybińska

Adoracja

Zamówiła pani Alicja Szydłowska

 

Trzydziesty Tydzień Zwykły.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to wolny dzień od pracy, tym bardziej mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele Msze będą sprawowane tak jak w niedzielę. W tę uroczystość uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w niebie. Procesja na cmentarz po Mszy Świętej o godz. 11.30

2. Zaś w czwartek, 2 listopada, w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tak zwany Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy dwie Msze Święte o następujących godzinach: 10.00 i 18.00. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża.

3. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach w czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, zwłaszcza podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. W piątek spowiedź i adoracja od 17.00, a Msza Święta o 18.00, w sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian tych żyjących, ale również tych, którzy odeszli już do Domu Pana, Tej, która jest naszą Królową, Matką litości, Pośredniczką. Uczynimy to zwłaszcza podczas nabożeństwa o godz. 07.30. a później Msza Św.

4. Dziękujemy paniom ……………………………………. za troskę o naszą świątynie. Jestem bardzo wdzięczny Bogu i Wam za każdy wysiłek na rzecz naszego Kościoła.

5. Czytajmy prasę katolicką. Niech ten głos dociera do naszych domów.

Komentarze (0)

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentrzy.

Wypowiedz się na temat wpisu