Oktawa Bożego Narodzenia

(od 25 XII 2022 do 25 XII 2022)

Intencje Mszalne

Narodzenie Pańskie

25 XII

9.30(Teresin)

11.00

11.30

– zamówił pan Henryk Grzegrzółka

Adoracja

-zamówiła pani Helena Celińska

Poniedziałek

Św. Szczepana, pierwszego męczennika

26 XII

7.30

9.30

11.30

+ w I rocznicę śmierci Adama Sujaka

– zamówiła pani Leokadia Dźwigała

– zamówiła pani Alicja Szydłowska

Wtorek

Św. Jana Apostoła i Ewangelisty

27 XII

7.00

– o zdrowie, siłę w walce z chorobą i wszelkie potrzebne łaski dla Elżbiety

Środa

Świętych Młodzianków męczenników

28 XII

18.00

Zbiorowa do MBNP

Czwartek

29 XII

07.00

Intencja wolna

Piątek

Świętej Rodziny

Jezusa, Maryi i Józefa

30 XII

18.00

Zamówił pan Grzegorz Dziugieł

Sobota

31 XII

07.30

18.00

– Intencja wolna

– Roczna

Niedziela

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

01 I 2023

9.30(Teresin)

11.00

11.30

– zamówiła pani Halina Wróblewska

Adoracja

Intencja wolna

Oktawa Bożego Narodzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Podczas dzisiejszej Mszy Świętej z wielką radością śpiewaliśmy Chwała na wysokości Bogu Słowami tego hymnu uwielbiliśmy Boga wszechmogącego za dar narodzin Syna, który zstąpił z niedostępnej światłości i stał się jednym z nas. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne błogosławieństwa Bożego i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze polskie dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą, nieraz trudną codzienność. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej Tajemnicy Wcielenia Bożego. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad Dobrą Nowiną zwiastującą pokój i miłość.

2. Niech przejawem takiego przeżywania tych świąt będzie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj, niestety, zanikający już w naszych rodzinach i w naszej współczesnej kulturze.

3. Oktawa Bożego Narodzenia jest bardzo bogata w liturgiczne wspomnienia. W drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego tradycyjnie czcimy Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Zaś we wtorek, 27 grudnia, wspominamy Świętego Jana Apostoła i największego teologa wśród Ewangelistów. Janowy Prolog o Słowie, które stało się Ciałem, jest wyróżniającym się tekstem w bożonarodzeniowej liturgii słowa. A w środę, 28 grudnia, wspominamy Świętych Młodzianków Męczenników. Niech ten dzień będzie okazją do gorliwszych modlitw w intencji poszanowania niewinnego, zwłaszcza nienarodzonego jeszcze życia. Zaś w piątek, 30 grudnia, w kalendarzu liturgicznym umieszczono święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wspólnie będziemy prosić Świętą Rodzinę o świętość naszych rodzin.

4. W drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego, czyli w przypadające w poniedziałek święto Świętego Szczepana, diakona i męczennika, tradycyjnie składamy ofiary na potrzeby budowy kościołów w naszej diecezji!

5. Bardzo dziękuje za troskę o nasz kościół rodzinie p. Kowalczykom, Przyborowskim, Rybackim i Sibilskim. Cieszę się bardzo i dziękuję Bogu za każdego kto w jakiejkolwiek formie troszczy się o naszą świątynie.

6. Zabierajmy do naszych domów prasę katolicką. Dobrze jest spojrzeć na te wszystkie trudne wydarzenia, które trudno nam zrozumieć, przez pryzmat nauki Kościoła.

Komentarze (0)

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentrzy.

Wypowiedz się na temat wpisu